The Old Course

Hřiště, jež dostalo svou nynější podobu v roce 2004 a prošlo křestem European PGA Tour v roce 2009, je výzvou pro hráče všech výkonnostních kategorií. Celé je velmi citlivě zasazeno do beskydské pahorkatiny a díky zachování původních remízků a lesíků se architektům a M. Á. Jimenésovi, spolutvůrci hřiště, podařilo, aby působilo dojmem, že je tu odjakživa. Úzké ferveje se strategicky umístěnými bankry nutí hráče k preciznosti ve výběru holí i strategie. Reliéf jamek stoupá a klesá někdy mírněji, jindy zase poněkud dramatičtěji, celkově však vytváří scenérie, při nichž se nebudete ani chvíli nudit. Každá jamka vás zaujme svou individualitou. Jste-li příznivci jednotvárnosti, pak zkuste jinou destinaci…

Nezapomenutelným dělá tohle hřiště nejen jeho podhorský charakter, ale rovněž unikátní koncepce víceúrovňových grínů, které svým charakterem a rozlehlostí nemají v ČR odpovídající srovnání a potrápily i nejednoho profesionálního hráče při turnaji EPGA Tour.

Rafinovaně se objevující vodní překážky, od nenápadných potůčků až po překrásnou ostrovní jamku s vodopádem, dají rychle zapomenout na taktiku pouze bezduchého sledování vzdálenosti od jamky.

Každá z devítek je mírně odlišná, ale přesto působí hřiště kompaktním dojmem a kam jen se u nás při zdolávání nástrah golfové hry pohnete, všude bude vaše snaha zasazena do majestátní scenérie beskydských vrcholů, které se kolem vás střídají jako apoštolové na orloji.

Místní pravidla

  1. Hranice hřiště (prav. 27.1) - oplocení areálu a obydlí, označení bílými kolíky, bílá ohrada výběhu koní. Bíločerné kolíky označují jednostranný aut pro jamku č. 14.
  2. Dropovací zóna - na jamce č. 15 je černými kameny vyznačena dropovací zóna. Hráč ji smí použít, pokud se jeho míč nachází ve vodní překážce přímo obklopující ostrov.
  3. Nepohyblivé závady (prav. 24.2) - veškeré cesty vč. cest pro vozíky, terče vzdálenosti a zavlažovací systémy.
  4. Vápencové kameny - na jamkách č. 11 a č. 18 jsou součástí hřiště.
  5. Elektrické vedení - na jamce č. 14, povinnost beztrestného opakování rány.
  6. Kameny v bunkrech - pohyblivá závada (prav. 24.1)
  7. Mladé stromky - překáží-li stromek opatřený podpěrným kůlem hráči v zaujetí postoje nebo v prostoru zamýšleného švihu, musí se míč zvednout a beztrestně spustit na vzdálenost do jedné hole od nejbližšího místa úlevy v souladu s postupem předepsaným pravidlem 24-2b (Nepohyblivá závada)
  8. všechny značky vzdáleností na hřišti jsou měřeny na začátek grínu.

DĚKUJEME VÁM, ŽE VRACÍTE VYSEKNUTÉ DRNY, OPRAVUJETE STOPY PO DOPADU MÍČKU A NEODHAZUJETE NEDOPALKY CIGARET.

Score card

 

Tabulka hracího HCP zde.

 

Fotogalerie