O resortu

Prosper Golf Resort Čeladná byl založen roku 2001 a jeho jedinečnosti tvůrci docílili samotným umístěním resortu v Čeladné, uprostřed zalesněných svahů obklopujících tuto malebnou obec v samotném nitru Beskyd.

Dominantou jednoho z největších středoevropských resortů jsou dvě 18-ti jamková hřiště s klubovnou a bohatým zázemím pro golfisty. Nově rozšířený PRO-SHOP, jak prostorem, tak i sortimentem oblíbených značek, víceúčelová Společensko-konferenční hala, stylová Restaurace Golf a moderní jízdárna Prosper Horse Ranch jsou nedílnou součástí celého komplexu služeb poskytovaných přímo v areálu a dotvářejících příjemnou atmosféru v nedotčeném údolí Beskyd. V okolí resortu naleznete také mnoho možností pro ubytování a relaxaci, například v nedalekém Spa v hotelu MIURA.

Z historie resortu stojí za zmínku návrat pořadatelství turnajů PGA European Tour do ČR v letech 2009 - Moravia Silesia Open, 2010 - Czech Open a 2011 - Czech Open. Tímto jsme po 12-ti leté pauze, převzali štafetu pořadatelství od Golf Resortu Karlštejn a mohli jsme po dlouhé době zažít atmosféru světových turnajů, televizních vysílání a překonávání rekordů hřišť také u nás. The Old Course nebylo v turnaji pokořeno od roku 2009, kdy zahrál argentinec Tano Goya pěkných 65 ran. Při posledním ročníku Czech Open v roce 2011 zahrál ind Gaganjeet Bhullar na The European Course dokonce, pro někoho neskutečných, 64 ran. Nutno podotknout, že na zdejší obtížnost hřiště je to nádherný výsledek.

Pro pořadatelství těchto turnajů bylo nejdůležitější splnit nároky na kvalitu hřiště, což dokazuje, že Prosper Golf Resort Čeladná patří nesporně ke golfovým evropským špičkám.

Pro ty z Vás, kteří chtějí vstoupit do světa GOLFU a objevit pravou krásu této hry, jsou zde pro Vás k dispozici naši zkušení trenéři, rozlehlé tréninkové plochy a dvě precizně připravené "osmnáctky". Přijměte jejich výzvu…

Golfová etiketa

Třináctero Golfového hřiště Čeladná

 1. Používejte na hřišti, v klubových prostorách i na tréninkových plochách patřičné golfové oblečení. Tričko s rukávy a límečkem, golfovou obuv s měkkými spajky. Džíny jsou na hřišti nepřípustné.
 2. Začátečníci musí před vstupem na hřiště absolvovat základní kurz golfové hry a pravidel. Je povinností hráče znát a dodržovat pravidla golfu.
 3. Vstup na hřiště je povolen jen po evidenci hráče v recepci  a po zaplacení hracích poplatků, ve stanoveném čase a na určeném hřišti.
 4. Chovejte se ke hřišti ohleduplně. Neprovádějte cvičné švihy na odpalištích. Cvičné švihy v poli provádějte pokud možno bez kontaktu s povrchem hřiště.  Vracejte vyseknuté řízky. Uhrabávejte bankry. Opravte na  grínu stopu po dopadu míče svého i jiných. Vždy zanechte hřiště v lepším stavu, než v jakém jste ho nalezli.
 5. Stůjte klidně a zůstaňte potichu, když se druhý hráč chystá k ráně. Stůjte mimo periferní vidění druhého hráče, když se chystá k ráně. Buďte připraveni k ráně, když na vás přijde řada. Netelefonujte, a to ani na cvičných plochách.
 6. Zabraňte pomalé hře. Držte krok se skupinou před vámi. Hrajete-li pomalu, nechte skupinu hrající za vámi předejít.
 7. Zakřičte " fór", pokud by vaše rána mohla někoho ohrozit. Když uslyšíte " fór", zakryjte si hlavu. Neutíkejte.
 8. Nikdy neběhejte po grínu. Vytažený praporek pokládejte opatrně na grín. Nešlapejte do dráhy patu jiného hráče. Nenoste na grín svoje vybavení.
 9. Když všichni hráči dohrají jamku, opatrně vraťte praporek na místo, aby se nepoškodily okraje jamky. Nešlapejte zbytečně v blízkosti jamky. Po dohrání jamky okamžitě opusťte grín a jeho nejbližší okolí. Skóre si zapíšete později.
 10. Pěstujte v sobě, svých dětech i ostatních hráčích poctivost a čestnost, je to duše golfové hry.  Při porušení pravidel si sám započítejte trest.
 11. Na hřišti je zakázáno používat cvičné míče z driving range. Na cvičné plochy mimo driving range mějte své vlastní míče.
 12. Chovejte se sportovně a těšte se ze hry. Pochvalte spoluhráče za dobře provedenou ránu.
 13. Uvědomte si, že Vaše výsledky neovlivňuje golfový Bůh, ale Vaše píle,  nebo Vaše lenost. Neproklínejte ho a neházejte holemi.

 

Provozní řád hřiště ke stažení zde.

Jsme členem:

IAGTO CGTA BVGA LDET European Tour Hotels Combined

 

Fotogalerie: